Koncert Bartosz Smorągiewicz Ensemble

Grupa czterech muzyków na białym tle. Mężczyźni są w garniturach, trzech z nich ma na głowie kapelusze. Grają na skrzypcach, klarnecie gitarze i kontrabasie.
27 października 2022
Tumska 8

Koncert organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury i Muzeum Mazowieckie w Płocku w ramach projektu „Swing Club na Mazowszu”. Tym razem na patio muzeum przy ul. Tumskiej 8 posłuchamy grupy Bartosz Smorągiewicz Ensemble.

Zespół powstał w 2014 roku. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjęcie na koncertach. W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle. Jego brzmienie to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej oraz współczesna instrumentacja muzyki jazzowej, łączące elementy wielonarodowościowym folkloru.

Wstęp wolny.