To wydarzenie zostało zakończone

I Rodzinny Piknik Militarny w Wyszogrodzie

10 września 2022
godz. 10:00
Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie

Już 10-11 września widzimy się w Wyszogrodzie na I Rodzinnym Pikniku militarnym „Misja Wyszogród”

Zapewniamy super atmosferę i niesamowite przeżycia.

Przyjadą do nas m.in
● Rekonstruktorzy – przebrani w umundurowanie i wyposażenie z epoki.
●Wystawcy z pamiątkami militarnymi i nie tylko
● Będą koncerty rockowe od godz 17:00 oraz będzie w tym czasie nagrywany teledysk przez jedną z grup

Obejrzymy:

● Oryginalne i jedyne w Polsce czołgi TKS – polskie tankietki z okresu przed II wojną światową
● Oryginalny motocykl Sokół 1000 M111 – polskiej konstrukcji produkowany w CWS w latach 1934–1939 zaprojektowany przez polskiego inżyniera Tadeusza Rudawskiego.
● Willysy, potocznie znane jako jeepy – wojskowe samochody osobowo-terenowe konstrukcji amerykańskiej z okresu II wojny światowej.
●KrAZ– radziecki sześciokołowy wojskowy samochód ciężarowy o ładowności 7,5 t opracowany przez przedsiębiorstwo KrAZ w drugiej połowie lat 60. XX wieku. Ciężarówki te wykorzystywane były m.in. w Armii Radzieckiej oraz Polskiej.
● Dojedzie do nas tez Amfibia Volvo bv 202

Zagrają dla nas:

■LAST UNIVERSAL COMMON ANCESTOR (Kraków)
Last Universal Common Ancestor, dla przyjaciół L.U.C.A., to krakowski zespół działający od 2019 roku tworzący muzykę na pograniczu psychodelicznego rocka i metalu progresywnego. Zarówno muzyka jak i teksty są przejawem nieustannych poszukiwań rozwiązań muzycznych, organiczności oraz odpowiedzi na nurtujące pytania, do czego nawiązuje nazwa zespołu (L.U.C.A.) a także tytuł płyty, „Into the Core”, z którą kapela zadebiutowała w 2021 (wyd. Lynx Music). Album zebrał pozytywne recenzje zarówno na polskich jak i zagranicznych portalach. Niedawno ukazał się nowy singiel Friendly Fire, a prace nad nowym albumem są w toku. Skład zespołu to: Michał Dąbrowski, Michał Lipiński, Maciej Sowa, Piotr Lipiński, oraz Ramon Rodriguez.

■DISPOSABLE SOMA
Disposable Soma, z łaciny „Ciało jednorazowego użytku”, teoria w genetyce traktująca o ograniczeniach dążenia do nieśmiertelności. Od roku 2014 używana jako nazwa zespołu z Warszawy. Projekt muzyczny, tworzący progresywnego rocka, składający się z jednorazowych członków: Jana Smolińskiego, Pawła Eggert i Petera Echo. Prezentowane utwory intensywnie indukują odczuwanie szerokiego spectrum emocji.

■Projekt Żelbet – czteroosobowy zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu. Swój styl sam określa równaniem: rock + metal = Żelbet.Grupa zawiązała się w 2017 roku w Krakowie. Każdy z jej członków jest nie tylko wykonawcą, ale też twórcą muzyki i tekstów. Komponując własne utwory, inspiracje czerpią z indywidualnych doświadczeń artystycznych i życiowych. Zespół w procesie twórczym stara się eksperymentować poprzez mieszanie różnych treści, stylów i rozwiązań formalnych.
Wszystkie dotychczasowe teksty napisane zostały w języku polskim. Jak przekonuje jeden z ich autorów, Lech Kosowski:
„Język polski jest bardzo bogatym źródłem słownictwa i możliwości wyrażania własnych myśli, dlatego jako Polacy powinniśmy go cenić i wykorzystywać w sztuce.”


● Oryginalne i jedyne w Polace czołgi TKS – polskie tankietki z okresu przed II wojną światową
● Będzie można zobaczyć i dotknąć oryginalny motocykl Sokół 1000 M111 – polskiej konstrukcji produkowany w CWS w latach 1934–1939 zaprojektowany przez polskiego inżyniera Tadeusza Rudawskiego.
Będą tez:
● Willysy, potocznie znane jako jeepy – wojskowe samochody osobowo-terenowe konstrukcji amerykańskiej z okresu II wojny światowej.
●KrAZ– radziecki sześciokołowy wojskowy samochód ciężarowy o ładowności 7,5 t opracowany przez przedsiębiorstwo KrAZ w drugiej połowie lat 60. XX wieku. Ciężarówki te wykorzystywane były m.in. w Armii Radzieckiej oraz Polskiej.
● Dojedzie do nas tez Amfibia Volvo bv 202

Spotykamy się 10 i 11 września na Rynku w Wyszogrodzie, w godz. 10.00 – 17.00. O godz. 17 rozpoczynają się koncerty w amfiteatrze.

Organizatorami imprezy jest „Misja Skarb” i Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie.

Udostępnij: