Film o muzeum na Jarmark Tumski!

ystawa art deco w muzeum, duża ciemna sala z czarną podłogą i biało-czarnym podświetlanym panelem na suficie. Na okrągłym podeście po lewej stronie stoi samochód, czerwony kabriolet z lat dwudziestych. Po prawej jest wejście do małego kina, nad wejściem wisi neon z jego nazwą - Odeon.
03 czerwca 2023
Muzem Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6

Drodzy przyjaciele muzeum, 3 czerwca, o godz. 14.30 zapraszamy Was do auli muzeum przy ul. Kolegialnej 6 na wspólne oglądanie filmu pt. „200 lat Muzeum Mazowieckiego w Płocku”.

Film powstał z okazji naszego jubileuszu w roku 2021. Publicznie prezentowany był po raz pierwszy na naszej urodzinowej gali w październiku dwa lata temu. Pora obejrzeć go ponownie!

„200 lat Muzeum” to półgodzinna wzruszająca opowieść o naszej historii i współczesności, naszych oddziałach, wystawach i oddanych muzeum pracownikach. Całość wyreżyserował zdolny młody twórca Krzysztof Komander.

Seans organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiety w Centrum oddział Mazowsze Północ. Ponieważ w mieście trwać będzie właśnie XV Jarmark Tumski, 3 czerwca, już od rana panie w strojach secesyjnych i tych w stylu dwudziestolecia międzywojennego będą przechadzać się po płockiej starówce, wręczać gościom jarmarku kwiaty i zapraszać na nasz seans. Potem, o godz. 14.30 będziecie mogli się spotkać z nimi właśnie w muzeum.

Obejrzymy film, napijemy się kawy, zjemy coś słodkiego. Serdecznie zapraszamy! Wstęp rzecz jasna jest darmowy!