Dzień Dziecka w skansenie! Zapraszamy na „Zagadki z olenderskiej chatki”

02 czerwca 2024
godz. 10:00
Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim

W niedzielę, 2 czerwca, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim zaprasza najmłodszych na specjalne zwiedzanie szlakiem zagadek i ciekawostek pt. „Zagadki z olenderskiej chatki”. Będzie można wziąć w nim udział przez cały dzień. Nie zabraknie niespodzianek i dobrej zabawy.

Ponadto tego dnia odbędą się warsztaty ze swobodnej zabawy malarskiej – o godz. 11 i godz. 13. Uczestnicy kreatywnie wyrażą siebie i swoje emocje za pomocą farb, bez narzuconego tematu. Podczas zajęć nikt nie będzie ich oceniał, chwalił i pouczał – w myśl metody francuskiego pedagoga Arno Sterna. Zauważył on, że dzieci, kreśląc pierwsze ślady na papierze – niezależnie od środowiska w jakim przebywają – wykonują podobne figury. Zdaniem Sterna te ślady mogą mieć związek z ich pierwotną pamięcią.

Dzieciom podczas twórczej zabawy będzie towarzyszyła Edyta Anyszka certyfikowany nauczyciel Vedic Art oraz kursu metody Arno Sterna. Ukończyła ASP w Łodzi, a od czterech lat prowadzi przestrzeń kreatywną MALOWNIA w Leśniewicach. Była gościem w takich programach jak DD TVN , w Polsacie ‚„Z klimatem i pasją”, w wolnym czasie sama oddaje się malarstwu intuicyjnemu tworząc obrazy, kocha naturę i podróże.

Udział w zwiedzaniu jest otwarty dla wszystkich. Natomiast na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: a.bartosiak@muzeumplock.eu. Warto założyć swobodny strój, który można ubrudzić 🙂 Wszystkie materiały, w tym fartuchy ochronne, będą zapewnione na miejscu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Udostępnij: