To wydarzenie zostało zakończone

Brass Riders w muzeum. Koncert polskiej muzyki filmowej

21 kwietnia 2024
godz. 17:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6

Serdecznie zapraszamy na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej w wykonaniu Kwartetu Blaszanego Brass Riders w składzie: Tomasz Stolarczyk – puzon, Andrzej Tkaczyk – puzon, Tomasz Gajewski – puzon oraz Jarosław Jastrzębski – tuba.

Koncert odbędzie się 21.04.2024 o godz.17:00, przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp jest wolny!

Zadanie publiczne pn. „Koncert Polskiej Muzyki Filmowej w Muzeum Mazowieckim w Płocku” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Kilka słów o Artystach:

Zainteresowanie muzyką kameralną oraz chęć doskonalenia umiejętności gry zespołowej zaowocowało powstaniem w roku 2019 kwartetu blaszanego Brass Riders, który tworzą wybitni instrumentaliści: Tomasz Stolarczyk, Andrzej Tkaczyk, Tomasz Gajewski – puzoniści oraz Jarosław Jastrzębski – tubista. Wszyscy członkowie kwartetu są Artystami Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Kunszt artystyczny muzyków kwartetu Brass Riders jest doceniany przez różnego rodzaju instytucje, co prowadzi do częstej i efektywnej współpracy między nimi.

Wyjątkową wartością grupy Brass Riders są autorskie aranżacje jednego z jej członków – Tomasza Stolarczyka. Dzięki nim kwartet
z powodzeniem odnajduje się w szerokim, różnorodnym repertuarze. W 2022 roku powstał wyjątkowy, autorski projekt „Polska muzyka filmowa w aranżacji na kwartet blaszany”.

Jest to niepowtarzalny – z uwagi na dobór repertuaru – projekt, który ma na celu upowszechnianie dorobku wielu polskich twórców muzyki filmowej. Kreatywność, zaangażowanie, artystyczna dojrzałość muzyków kwartetu oraz jego nietypowy skład zapewniają odbiorcom wyjątkowe wrażenia. Usłyszymy muzykę m.in. z „Czterdziestolatka”, „Janosika”, „Poszukiwanego, poszukiwanej”, „Stawki większej niż życie” i „Vabank”.

Na dorobek zespołu Brass Riders składa się częsty udział w festiwalach (m.in. Festiwal Kina Wschodnioeuropejskiego w Pradze „3Kino Fest, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Ostrowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Sycowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Majdanie Królewskim, Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej itp.) i koncertach zarówno w kraju, jak i za granicą oraz nawiązanie współpracy z wybitnymi współczesnymi muzykami.

Obecnie zespół związany jest ze Stowarzyszeniem ArtMusicArtist. Muzycy są Artystami firmy XO Sophisticated Brass.

Udostępnij: