To wydarzenie zostało zakończone

„Bramy Jerozolimy” – Koncert Olgi Avigail (Jerozolima) i Tango Attack (Warszawa) z myślą o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu

25 stycznia 2024
godz. 18:00
Muzeum Żydów Mazowieckich
ul. Kwiatka 7

Organizacja Narodów Zjednoczonych rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (27 stycznia 1945 roku) ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z myślą o tym zapraszamy Was na koncert „Bramy Jerozolimy”. Podczas niego usłyszymy pieśni wypełnione m.in. tęsknotą za blaskiem Syjonu i wołaniem o pokój, które zabrzmią w językach hebrajskim, ladino i w jidysz. – Każda z ośmiu złotych bram Jerozolimy to opowieść o Bogu oraz ludzkiej nienawiści i miłości. Podczas koncertu muzycznie i słownie przejdziemy przez te bramy, by wsłuchać się w głosy tych, którzy od wieków przekraczali ich progi. Tańczyli przy orientalnych rytmach, zanurzali się w mistycznych dźwiękach nigunów chasydzkich, modlili się o lepszy czas – zachęca Olga Avigail.

Artyści – którzy mają za sobą występy m.in. Nowym Jorku, Toronto, Waszyngtonie, Jerozolimie, Pradze, Warszawie – wystąpią w składzie: Olga Avigail (wokal, riq), Hadrian Tąbecki (piano, cajon), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitara, oud).

Udostępnij: