To wydarzenie zostało zakończone

A mama/babcia opowiadała… Spotkania przy łuskaniu soi i fasoli

16 września 2023
godz. 12:00
Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim

Zapraszamy na spotkania w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim (oddziale Muzeum Mazowieckiego w Płocku), podczas których będziemy mogli i mogły wysłuchać wspomnień naszych respondentek i opiekunek ekspozycji – przewodniczek.

Spotkania będą też okazją do aktywnego wzięcia udziału nie tylko w takiej pracy, jak łuskanie nasion fasoli czy soi, ale również do włączenia się ze swoimi wspomnieniami i podzielenia się doświadczeniami naszych mam, babć, a może prababć… Uczestnicy i uczestniczki spotkania dowiedzą się między innymi z czym dawniej jadano fasolę i do czego wykorzystywano soję w kuchni olenderskiej. A inspiracją do tych spotkań są wieloletnie doświadczenia terenowe i nierzadko obserwacja uczestnicząca – pomysłodawczyni wydarzenia kustosz Magdaleny Licy-Kaczan, etnografki, miłośniczki historii opowiadanych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie i kuchni roślinnej.
Wydarzenie jest organizowane w ramach 31.edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim: Żywe dziedzictwo – Tradycje od pokoleń.

Udostępnij: