Wielka zbiórka pamiątek po historii Gostynina

Grafika komputerowa przedstawiająca przyszły wygląd Muzeum Ziemi Gostynińskiej. To parterowy budynek na planie prostokąta ze spadzistym dachem z czerwonej dachówki. Ściana frontowa to ciągnące się przez całą długość budynku arkady.

Uwaga mieszkańcy i wielbiciele Gostynina i Ziemi Gostynińskiej!

Ogłaszamy wielką zbiórkę pamiątek związanych z historią miasta i regionu. Zgłoście się do nas, jeśli posiadacie ciekawe fotografie, obrazy, listy, pamiętniki, odznaczenia, mapy – po prostu wszelkie przedmioty, które w jakiś sposób opowiadają historię Gostynina. 

Być może właśnie to Wasze skarby będą gwiazdami wystawy historycznej w powstającym właśnie Muzeum Ziemi Gostynińskiej, oddziale Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Przedmioty można nam ofiarować, można przekazać w depozyt. Możliwe są także inne formy przekazania pamiątek, wszystko będziemy omawiać indywidualnie:)

Wasze skarby możecie przynosić do 3 marca oraz od 27 do 31 marca w godz. 12.00-17.00, do Biura Rady Powiatu Gostynińskiego w Gostyninie przy ul. Dmowskiego 13. Czekać tam na Was będzie Michał Bartosiak, pełnomocnik dyrektora Muzeum Mazowieckiego w Płocku ds. rozbudowy Muzeum Ziemi Gostynińskiej

Stwórzmy wspólnie Muzeum Ziemi Gostynińskiej!

O zbiórce, idei muzeum i historii Gostynina opowiadaliśmy na konferencji prasowej zorganizowanej 24 lutego 2023 roku w starostwie gostynińskim z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, dyrektora MMP Leonarda Sobieraja, jego zastępcy dr. Tomasza Kordali, dr Barbary Konarskiej-Pabiniak, Michała Bartosiaka z MMP i biura AS Arch.

Prezentowaliśmy na niej koncepcję remontu budynku muzeum w Gostyninie. Padła także wstępna data otwarcia – rok 2025 !


Udostępnij: