Taka była Moc Muzeów w Muzeum Mazowieckim w Płocku

Za nami pierwsza po dwuletniej pandemiczne przerwie Noc Muzeów. Udała się znakomicie! Muzeum Mazowieckie w Płocku i jego oddziały odwiedziło w sumie ponad 14 tys. zwiedzających!

Zaprezentowaliśmy się w wielu odsłonach, postaciach i nastrojach – na patio kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 urządziliśmy dla Was Café Art Déco, gdzie serwowaliśmy kawę Tamara z kandyzowaną skórką pomarańczy, a czas umilały nam tanga serwowane przez Kwartet Miejski. W kamienicy secesyjnej eteryczne kompozycje Ravela i Fauré grało dla nas Piacello Duo. W Spichlerzu prezentowaliśmy otworzoną dzień wcześniej wystawę Nikifora, w Muzeum Żydów Mazowieckich grał zespół Tourklezz, w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim nasi goście zwiedzali ekspozycję w promieniach zachodzącego słońca, w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej wraz z programem „Misja skarb” Focus TV zorganizowano poszukiwania skarbów i ognisko.

Atmosfera była gorąca, do kawy ustawiały się kolejki, w bożnicy rytmy żydowskich pieśni porywały do tańca, a w Wyszogrodzie uczestnicy Nocy Muzeów znaleźli prawdziwy skarb!

Dziękujemy Wam za tę noc! Już dziś zapraszamy Was na przyszłoroczną Noc Muzeów!