Tak było na kiermaszu w skansenie

Za nami niezwykły, pierwszy w historii skansenu polsko-ukraiński Kiermasz Wielkanocny.

Niedzielny wiatr w Wiączeminie był zimny, ogrzewała nas jednak przyjaźń i poczucie więzi🇵🇱🇺🇦Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.

Odwiedziły nas także liczne grupy obywateli Ukrainy: z terenu gminy Iłów, z Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP, z Pensjonat Boss, grupa z hotelu Petrochemia w Płocku.

Za pomoc w organizacji transportu dla naszych ukraińskich gości bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Iłów Urząd Gminy Iłów Panu Janowi Kraśniewskiemu i Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, Elf Radio Taxi oraz PKN ORLEN. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Słubice Urząd Gminy Słubice Panu Jackowi Kozłowskiemu i Panom strażakom z Osp Słubice.

Dziękujemy wspaniałym muzykom, Kai i Januszowi Prusinowskim z synem Stanisławem oraz ich gościom z Kijowa – Malwie Krysko, Zakharowi Kalenskiemu i Julii Blohinie za cudowny pełen wzruszeń koncert. Podziękowania ślemy także do wszystkich wystawców, rękodzielników i uczestników kiermaszu za ten niezwykły dzień. Do zobaczenia za rok!🌿☀️

Fot. Tomasz Topczewski