„Rekonfiguracje” – wernisaż z tybetańskimi misami

Wernisaż wystawy "Rekonfiguracje" w muzeum. Biała sala, na ścianach obrazy, w oddali dwie sylwetki zwiedzających kobiet. Na pierwszym planie szklana rzeźba ludzkiej głowy na postumencie, artystycznie przetworzona, przypominająca maskę w hełmie. Szło jest srebrne i przypomina metal.

Za nami wernisaż wystawy „Rekonfiguracje” – zbioru prac wykładowczyń i wykładowców, profesorek i profesorów Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, który odbył się 18 kwietnia 2023 roku w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

W sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6 rekonfigurowaliśmy na nowo kanony piękna i dokończyliśmy rozpoczętą naszą secesyjną wystawą stałą opowieść o modernizmie.

Dziękujemy kuratorowi wystawy prof. Włodzimierzowi Szymańskiemu, dziękujemy prof. Ryszardowi Ługowskiemu za uświetnienie wernisażu koncertem na tybetańskich misach. Dziękujemy wszystkim, którzy byli gośćmi naszego wernisażu.

Wystawa czeka na Was przy Kolegialnej 6 już od jutra. Wstęp jest darmowy. Zarezerwujcie sobie za zwiedzanie sporo czasu – na ekspozycji prócz obrazów, grafik i zdjęć znajdziecie filmy, instalacje wideo, choć na chwilę trzeba zajrzeć także do wirtualnej rzeczywistości.