Projekt „Opowieści”. Weekendowe pokazy animacji

Uwaga, wielbiciele animacji – w sobotę i niedzielę, 16 i 17 grudnia, zapraszamy na pokazy animacji Anity Killi, norweskiej reżyserki i animatorki filmowej.

Anita studiowała w National College of Art and Design oraz w MRDH District College. Ukończyła Wydział Animacji w 1996 roku. Założyła własne studio animacji Trollfilm AS. Jej film „Cierniowy żywopłot” otrzymał wiele międzynarodowych nagród.

Jej niezwykle piękne i bardzo poruszające filmy animowane (przeznaczone raczej dla dorosłych niż dzieci), prezentować będziemy jako wydarzenie towarzyszące wystawie „Pochwała szczęśliwego przypadku”.

Zapraszamy od godz. 12.00 do 15.00 do naszej auli przy ul. Kolegialnej 6, wstęp na pokazy jest darmowy. Przygotujcie się na spora dawkę emocji i refleksji.

Pokazy organizowane są w ramach projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawy o nim”, realizowanego przez Muzeum Mazowieckie w Płocku w partnerstwie z Centrum Sztuki Współczesnej Kunstbanken w norweskim Hamar, a finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG_ 2014 – 2021).

Udostępnij: