Powidlarnia 2022 – słodka impreza w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego

Letni dzień, niebeskie niebo. Na tle ceglanego kościoła na trawiastym wzgórzu przechadzają się kobiety i mężczyźni. Część z nich siedzi na drewnianych krzesłach.

Jedyne w swoim rodzaju powidła olenderskie, wspaniała muzyka, wysokiej klasy rękodzieło i piękne widoki – tak było na Powidlarni 2022, imprezie zorganizowanej 16 października w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, oddziale Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Program spotkania był przebogaty – w Wiączeminie można było pracować w drewnie, tkać, prząść, skosztować olenderskich specjałów, zaopatrzyć się w ludową rzeźbę i ceramikę, wysłuchać koncertu grupy Sutari i potańczyć przy dźwiękach serwowanych przez Chłopaków do Wzięcia.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym warsztaty, pokazy, koncertującym (orkiestra dęta OSP Słubice, SUTARI, kapela podwórkowa Chłopaki do Wzięcia), dbającym o nasze bezpieczeństwo strażakom z OSP Słubice oraz oczywiście licznie przybyłym gościom. Specjalne pozdrowienia ślemy zaangażowanej całym sercem w organizację imprezy ekipie skansenu:)

Fot. Tomasz Topczewski

Udostępnij: