Polsko-ukraińskie wielkanocne spotkanie

24 kwietnia 2022 roku wyznawcy prawosławia – w tym wielu mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli w Płocku schronienie przed wojną, obchodzili Wielkanoc. Z tej okazji, 22 kwietnia, zorganizowaliśmy w naszej sali edukacyjnej warsztaty zdobienia pisanek metodą ukraińską – przy użyciu wydzieranek z serwetek i białka jajek, które posłużyło nam za… klej.

W warsztatach wzięli udział goście z Ukrainy i mieszkańcy naszego miasta. Dziękujemy wszystkim, za to, że chcieli się spotkać, porozmawiać, lepiej poznać. Było kolorowo i radośnie, choć smutna rzeczywistość nie do końca dawała o sobie zapomnieć. Kiedy dzieci wzięły się za pisanie kredą po ścianie, obok rysunków lalek, kwiatów i pięknych, bezpiecznych domów, pojawiły się czołgi i wystrzały…

Chcemy w Muzeum Mazowieckim w Płocku zorganizować kolejne takie spotkania w ramach projektu „Bądźmy razem”. Już 29 kwietnia, o godz. 1.50 zapraszamy do sali przy ul. Kolegialnej 6 na warsztaty taneczne! Będziemy tańczyć hopoka pod okiem choreografki Tatiany Jakovenko. Wstęp jest darmowy, zapraszamy!

🇺🇦♥️🇵🇱

Udostępnij: