Podwójny wernisaż – Biegas i Sala Galicyjska

Wystawa dzieł Bolesława Biegasa w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Ciemne ściany i podłoga, na fragmencie jednej ze ścian tapeta w kolorowe koła. W sali stoją trzy białe, marmurowe rzeźby. Oglądają je dwie kobiety, jedna czarnowłosa w swetrze, druga siwowłosa w czerwonym płaszczu.

Czwartek, 28 kwietnia 2022 – w Muzeum Mazowieckim w Płocku był to wieczór bogaty we wrażenia. Na parterze kamienicy secesyjnej otworzyliśmy zaaranżowaną na nowo wystawę malarstwa i rzeźby Bolesława Biegasa – mroczną i budzącą egzystencjalne pytania.

Na trzecim piętrze kamienicy zaprosiliśmy po raz pierwszy do grającej tysiącem barw Sali Galicyjskiej z obrazami i rzemiosłem artystycznym inspirowanym Małopolską, Podhalem i Huculszczyzną. O ideach stojących za nowymi stałymi wystawami muzeum opowiadali jego dyrektor, Leonard Sobieraj oraz kuratorzy ekspozycji – Szymon Zaremba i Mariusz Kasprzak.

W świat muzyki z przełomu wieków XIX i XX wieku wprowadziło nas Piacello Duo Dziękujemy twórcom wystaw, dziękujemy muzycznemu duetowi i gościom tego niezwykłego wieczoru.

Zapraszamy do zwiedzania naszych dwóch wystaw. Znajdziecie je przy ul. Tumskiej 8.

Fot. Grzegorz Piaskowski