Pieśni sefardyjskie wybrzmiały w Muzeum Żydów Mazowieckich

Koncert w Muzeum Żydów Mazowieckich. Na pierwszym planie śpiewaczka mimiką oddająca zaangażowanie tekst śpiewanej piosenki i skrzypek, za nimi białe szczebelki schodków prowadzące do świętej szafy dawnej bożnicy, siedziby muzeum.

Było dużo wirtuozerii, miłości, improwizacji, oklasków… 24 stycznia w Muzeum Żydów Mazowieckich wysłuchaliśmy świetnego koncertu pieśni sefardyjskich „Mi amor, mi alegra”.

Urszula Makosz singer, Paweł Pierzchała, Michael Jones i Krzysztof Cyran podczas koncertu – którego na żywo doświadczyła grubo ponad setka z Was – swoimi słowno-muzycznymi opowieściami w języku ladino sprawili, że temperatura w Muzeum Żydów Mazowieckich była dużo wyższa od tej za murami budynku przy Kwiatka 7.

Dziękujemy bardzo.

Fot. Tomasz Topczewski.