Nowy rok witaliśmy ze Śpisko Qmpanijo

Sala Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Na pierwszym planie tyłem kobieta i mężczyzna w góralskich strojach grają na skrzypcach, przed nimi rzędy krzeseł wypełnione publicznością.

W Muzeum Mazowieckim w Płocku to już tradycja – zawsze w styczniu zapraszamy góralski zespół, by z energią i radośnie przywitać kolejny rok. Tego dnia nasi goście grają dla publiczności nie jeden, a trzy koncerty, w trzech oddziałach muzeum.

14 stycznia 2023 dopełniliśmy tradycji. Kapela Śpisko Qmpanijo wystąpiła w południe w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie, o godz. 16 dała koncert na patio kamienicy secesyjnej w Płocku, o godz. 19 zaś – w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim.

We wszystkich trzech miejscach kapela zaprezentowała piorunującą wiązankę melodii ludowych ze Spisza – wyjątkowego regionu, w którym mieszały się wpływy kultur polskiej, węgierskiej i rumuńskiej. Czardasze, polki i walczyki grali dla nas: Maria Wnęk – śpiew, Dominika Trybuła – skrzypce i śpiew, Igor Skrzypaszek – skrzypce, Wojciech Śliwiński – cymbały węgierskie, Sylwester Fic – kontrabas i Paweł Gacek – altówka.

Dziękujemy publiczności, która tłumnie wzięła udział w naszych noworocznych koncertach!