Nowa, miodowa wystawa w Spichlerzu – do oglądania aż do 22 stycznia!

Sala Spichlerza, na ścianach fotografie przedstawiające bartników. Po lewej stronie na krzesłach siedzą goście wernisażu, po prawej stoi dwóch mężczyzn. To Tomasz Kordala, zastępca dyrektora Muzeum Mazowieckiego w Płocku i Krzysztof Heyke, autor wystawy,

Tak miodowo było 28 października 2022 w Spichlerzu, dziale etnograficznym Muzeum Mazowieckiego w Płocku na wernisażu wystawy „Bartnicy – odwieczni tłumacze życia pszczół”.

Dziękujemy autorowi zdjęć dokumentujących ściśle związany z naturą zawód bartnika prof. Krzysztofowi Heykemu, dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w piątek do Spichlerza.

Jeśli macie ochotę wejść do lasu, poczuć zapach suszonych kwiatów i pszczelego pyłku, dotknąć miodowej ramki i spróbować miodu – zapraszamy na Kazimierza Wielkiego 11 B. Obiecujemy, że dzieciom spodoba się przygotowany specjalnie dla nich stół sensoryczny.

Wystawę będzie można oglądać do 22 stycznia 2023 roku.

Fot. Tomasz Topczewski