Na wystawie art déco czeka na Was audioprzewodnik

Na zdjęciu widoczne są ekrany dwóch smartfonów, na jednym widać kod QR, na drugim, trzymanym w kobiecej dłoni zdjęcie mebli z wystawy art deco muzeum w Płocku. W tle poświata reflektorów z wystawy art deco muzeum mazowieckiego w PŁocku.

Na ekspozycji poświęconej sztuce art déco szukajcie kodów QR. To nasz audioprzewodnik, do odtworzenia którego potrzebujecie tylko własnego telefonu z czytnikiem. Dzięki niemu zwiedzanie będzie ciekawsze i bogatsze.

Audioprzewodnik Muzeum Mazowieckiego w Płocku „oprowadzi” Was po wystawie „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco” przy ul. Kolegialnej 6. Zatrzymujcie się przy kolejnych kodach QR i kierujcie w ich stronę swój telefon – przygotowana przez nas opowieść przeprowadzi Was przez najważniejsze punkty ekspozycji. Na początku dowiecie się czym charakteryzował się styl art déco, jak wyglądała sztuka około 1910 roku, jakie było miasto nocą, jakie budynki znaleźć można było na Polskich ulicach i jak były urządzone. Dodatkowo zwiedzić można gabinet prezesa banku, Dom Mody ze strojami z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Na pierwszym piętrze zwiedzicie mieszkanie polskiej inteligencji, galerię szkła, metalu i ceramiki. Zajrzyjcie także do Sali Tożsamości – tam czekają na Was m.in. Julia Keilowa, Zofia Stryjeńska, Stefan Norblin czy Tadeusz Gronowski. Koniec wycieczki to galeria malarstwa – Witkacy, Chwistek, de Smet, Rudnicki, Pronaszko no i oczywiście Tamara Łempicka.

Kody QR umieściliśmy także na wystawie „Z Płocka i dla Płocka. Galeria płocczan XX wieku. Galeria Themersonów” (znajdziecie ją także przy ul. Kolegialnej 6). Nasza opowieść podzielona jest tam na dziedziny, w których wsławili się znani płocczanie, literaturę, kino i teatr, sport, harcerstwo, działalność społeczną, politykę, niepodległość, sztuki plastyczne, muzykę, naukę. oraz Galerię Themersonów.

Jeśli nie możecie dotrzeć do nas osobiście, a chcielibyście posłuchać o naszej wystawie, nie jest to niemożliwe! Zapraszamy na stronę www.muzeumplockprzewodnik.pl na której dostępne są informacje dotyczące naszej wystawy.

Nasz przewodnik odtworzycie w języku polskim oraz w języku angielskim.

Głos polskiego lektora możecie już znać – to Andrzej Ferenc, polski aktor, reżyser i lektor.

Udostępnij: