Muzeum odwiedzili przyszli historycy sztuki:)

Do Muzeum Mazowieckiego w Płocku przyjechali we wtorek studenci drugiego roku historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Obejrzeli wystawę art déco i wnętrza secesyjne. Szczególnie zainteresowała ich także wystawa twórczości Bolesława Biegasa i Sala Galicyjska w kamienicy przy ul. Tumskiej 8 oraz Galeria Themersonów w budynku przy ul. Kolegialnej 6.

Naszych Gości oprowadzali pracownicy muzeum i znawcy wspomnianych tematów: Szymon Zaremba i Dorota Ożdżyńska z działu sztuki, Agnieszka Kaniewska-Płocieniak – kustosz w MMP oraz Mariusz Kacprzak, kierownik działu ewidencji i dokumentacji naukowej zbiorów.

Przekazywana przez nich wiedza była skrzętnie zapisywana w studenckich notatnikach. Zwiedzający mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości i dowiedzieć się od specjalistów najciekawszych zagadnień na temat stylu secesyjnego oraz art déco, a także wybranych artystów, których dzieła prezentuje nasze muzeum.
Pozytywnym zaskoczeniem dla niektórych okazała się twórczość Themersonów, a wystawa im poświęcona zachęciła studentów do szerszego zainteresowania się tym tematem.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej!

Udostępnij: