Muzeum Mazowieckie w Płocku zwycięzcą plebiscytu „Szukamy złotych gwiazd”

Plebiscyt „Szukamy złotych gwiazd” na najbardziej istotną inwestycję unijną w regionie zorganizowała zorganizowała „Gazeta Wyborcza”. Nominowanych było aż dwanaście realizacji – m.in. remont Małachowianki, płocka wewnętrzna obwodnica, rozbudowa szpitala, rewitalizacja sannickiego pałacu czy Wieży Ciśnień w Ciechanowie. Czytelnicy zdecydowali, że najbliższe ich sercu są rozbudowa i rozwój Muzeum Mazowieckiego w Płocku – wystawa „X wieków Płocka” w nowym skrzydle przy Tumskiej 8, remont i nowe wystawy w Spichlerzu, powstanie Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Żydów Mazowieckich, które także działa w wyremontowanym dzięki dotacji uzyskanej przez Stowarzyszenie Synagoga Płocka dotacji z UE czy wreszcie wielki remont kamienicy przy Kolegialnej 6 i wystawienie w niej wspaniałych zbiorów sztuki dwudziestolecia międzywojennego.

Cieszymy się niezmiernie z wygranej i dziękujemy wszystkim za oddane na muzeum głosy!!