Muzeum Mazowieckie gra z WOŚP! Zapisz się na orkiestrowe warsztaty

Jak twórczo spędzić czas podczas tygodnia WOŚP w Płocku? Pracownicy Muzeum Mazowieckiego w sobotę, 29 stycznia 2022 roku, zapraszają na Tumską 8 na specjalne warsztaty.

Tematyka zajęć:

• 10.00 – Sekrety salonów, zaprasza Agnieszka Kaniewska Płocieniak.
    Podczas zajęć dzieci szukają na ekspozycji przedmiotów i elementów używanych na co dzień w mieszkaniach ludzi żyjących pod koniec XIX wieku. Wielu z tych przedmiotów już dziś nie pamiętamy, nie potrafimy powiedzieć do czego służyły albo jak działały. Każdy ze znalezionych elementów kryje w sobie cząstkę opowieści o życiu w tamtej epoce. Spróbujemy poznać tajniki ówczesnych salonów. Zamierzamy też dobrze się przy tym bawić! Zakończeniem zajęć jest rozwiązanie krzyżówki, powstałej z zebranych podczas zabawy słów.
  • 11.15 – Zamek sercem miasta, zaprasza Michał Sobociński.
    Średniowieczne miasto było podobne do człowieka. Płock również był takim organizmem, a sercem w nim bijącym od początków istnienia było Wzgórze Tumskie. Jednym z największych opiekunów naszego miasta był król Kazimierz III Wielki. To on sprawił, że serce miasta, czyli zamek na Wzgórzu Tumskim, zaczęło bić z podwójną siłą, a król otoczył cały Płock potężnymi murami. Zapraszamy Was na opowieść o tym, jak dzięki niemu mocniej zabiło serce naszego miasta. Na koniec opowieści sami ulepimy nasze zamki.
  • 12.30 – Serce na dłoni, zaprasza Natalia Jarząbkowska.
    Zajęcia opowiadają o motywie serca i miłości w sztuce i kulturze. Podczas prezentacji dzieci poznają prace takich artystów jak Rodin, Picasso, czy Wyspiański, dowiedzą się także, co łączy WOŚP z Banksy’m. Podczas warsztatów stworzymy też prace z uwzględnieniem motywu miłości i serca.

Informacje, zapisy : 24 364 70 72 lub 24 364 70 83.

Wstęp wolny!