Konkurs „Twój bohater” rozstrzygnięty!

Uwaga, uwaga, mamy ważny komunikat!

W „Twój bohater” organizowanym przez Muzeum Mazowieckie w Płocku przyznaliśmy dwie równorzędne pierwsze nagrody! Komplety 10 albumów „Z Płocka i dla Płocka. Galeria płocczan XX wieku” oraz inne muzealne wydawnictwa i pamiątki zdobyli:

— klasa 3a ze Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku

koło polonistyczne Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Tak się składa, że obie te szkoły na swą bohaterkę wybrały niezrównaną Mirę Zimińską-Sygietyńską! Doskonały wybór! Gratulujemy!

A oto uzasadnienia, które nadesłały nam wygrane szkoły:

— Uczniowie z klasy 3a Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku

Cała klasa 3a z artystów się składa.
Jedni tańczą i śpiewają,
inni sztuki układają,
w kole teatralnym grają,
do poetów się upodabniają
wiersze, rymowanki wymyślają.
Dlatego jest nam bliska i chcemy by naszą bohaterką była

artystka z Płocka – Mira Ziemińska-Sygietyńska.

— Uczniowie z koła Koło polonistyczne : Amelia Maciakiewicz, Amelia Bielska, Lena Łukaszewska, Magdalena Wolińska, Szymon Wierzbicki. Opiekun : Aneta Bielska – nauczyciel j. polskiego

Uczniowie koła polonistycznego Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym – Amelia Maciakiewicz, Amelia Bielska, Lena Łukaszewska, Magdalena Wolińska, Szymon Wierzbicki.

Opiekun : Aneta Bielska – nauczyciel j. polskiego

Uczniowie koła polonistycznego spośród wielu wspaniałych płocczan jako swojego bohatera wybrali – Mirę Zimińską- Sygietyńską.

Dla młodych uczniów Pani Mira ( po pierwsze) to uosobienie naturalnej kobiety, płocczanki. Błyskotliwej, utalentowanej, dążącej do celu i realizacji swoich marzeń ciężką pracą, determinacją, wyrzeczeniami i wiarą we własne możliwości. Po drugie, jej barwne życie i osobowość skupia ogrom nieocenionych ludzi literatury, sztuki, poezji co jest doskonałym warsztatem poznawczym dla miłośników twórczości literackiej. Po trzecie, jako kobieta ujmuje swoimi różnorodnymi zainteresowaniami i pasjami – od teatru, aktorstwa, śpiewu poprzez sport – łucznictwo, tenis, narty, aż po rajdy samochodowe. Według uczniów to mężczyzna i kobieta w jednym ciele. Upór i stanowczość, a zarazem wdzięk i delikatność. Zdecydowanie jednogłośnie została okrzyknięcia wzorem do naśladowania, nie poddawania się i walki o niezależność.

Udostępnij: