Konferencja i wielkie otwarcie projektu „Opowieści”

Aula muzeum, scena, na niej cztery krzesła. Siedzą na nich od lewej - Małgorzata Sady, Maya Gordon, Leonard Sobieraj, Andrzej Pościański. Za nimi na ścianie ekran, na nim widoczna Ingrid Blakestad.

Trzydziestu artystów z całego świata na lipcowym Festiwalu Performance. W programie m.in. elektroniczno-barokowy koncert w katedrze, uliczne tworzenie opowieści i imbryk wysoki na trzy metry. Z parą.

A potem jeszcze wystawa norweskiej sztuki użytkowej i wystawa multimedialna poświęcona Stefanowi i Franciszce Themersonom.

Do tego spotkania, warsztaty, pokazy filmowe, dyskusje. Porozumienie poprzez sztukę:) I to wszystko w partnerstwie Centrum Sztuki Współczesnej Kunstbanken w norweskim Hamar 🇳🇴

To jest właśnie nasz projekt „Opowieści, Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim”. Na piątkowej konferencji ze szczegółami opowiadali o nim kurator części polskiej Małgorzata Sady, kurator części norweskiej, dyrektorka Kunstbanken Ingrid Blakestad, artystka – jedna z zaproszonych na lipcowy Festiwal Performance Maya Gordon, Andrzej Podściański z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dyrektor MMP Leonard Sobieraj.

Konferencję prowadziła Agnieszka Kaniewska-Płocieniak.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o „Opowieściach” zapraszamy na www.opowiesci-stories.pl

——————————

Środki na realizację projektu pochodzą z Fundusze norweskie i EOG

#funduszenorweskie#funduszeeog#EEANorwaygrants#opowiescithemerson

Wspomaga nas także Samorząd Województwa, który przekazał promesę na poczet wkładu własnego do projektu.

A oto hasło, które przyświeca wszystkim projektom finansowanym z Funduszy Norweskich. W tym, oczywiście, naszym „Opowieściom”:

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.