Jowett z 1926 roku już w muzeum!

Jest czerwony, dwudrzwiowy, błyszczący i niezwykle piękny!!

Kolekcja eksponatów Muzeum Mazowieckiego w Płocku powiększyła się o kolejny niezwykły obiekt – auto Jowett Special Roadster z 1926 roku. Samochód będzie ozdobą wystawy „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco”, którą już niebawem otworzymy w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6.

Środki na zakup zabytkowego samochodu przekazała Fundacja Orlen. Muzeum zdecydowało się właśnie na to auto ze względu na jego urodę i kobiecy charakter – nawiązujący do klimatu lat 20. XX wieku. Auto sprowadziliśmy z Anglii i wyremontowaliśmy. 5 maja w kamienicy przy Kolegialnej 6 przedstawiciel płockiego koncernu – Józef Węgrecki, członek zarządu ds. operacyjnych PKN Orlen przekazał je dyrektorowi muzeum Leonardowi Sobierajowi. Gościem specjalnym wydarzenia był członek Orlen Team, kierowca rajdowy Jakub Przygoński, który opowiadał zebranym, że motoryzacja to także sztuka.

Dziękujemy naszemu sponsorowi i mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia przy tym pięknym aucie!