Jest praca w muzeum

Muzeum Mazowieckie w płocku ogłasza rekrutację na stanowisko:

Asystenta/ Adiunkta

w Dziale Sztuki Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Opis stanowiska

  • gromadzenie, opieka nad powierzonymi zbiorami Działu Sztuki
  • tworzenie kart katalogu naukowego nowych nabytków,
  • prowadzenie prac naukowo-badawczych,
  • sporządzanie dokumentacji opisowej obiektów do wniosków na Komisję Zakupu Muzealiów,
  • przygotowywanie wystaw czasowych,
  • realizowanie kwerend,
  • inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych, wydawniczych, wystawienniczych i edukacyjnych Muzeum w formie wykładów, publikacji, artykułów, przygotowania tekstów katalogów oraz opracowań na potrzeby wydawnictwa bądź promocji, edukacji,
  • przygotowywanie materiałów do folderów, ulotek, materiałów edukacyjnych i informacyjnych związanych z wystawami stałymi i czasowymi przygotowywanymi przez pracownika,
  • praca w systemie bazodanowym „Musnet”,
  • uczestnictwo w konferencjach naukowych, sympozjach.

Wymagania:

  • Znajomość charakteru zbiorów i kolekcji Działu Sztuki MMP
  • preferowane studia o profilu: historia sztuki,
  • zainteresowanie:

–  sztuką i rzemiosłem artystycznym Europy przełomu XIX i XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień: secesja, Młoda Polska, modernizm,

– sztuka okresu 20-lecia międzywojennego – w szczególności twórczość polskich artystów; art déco w kontekście krajowym i międzynarodowym,

– design powojenny lat 50-70. XX w., historia wzornictwa przemysłowego,

•    znajomość rynku antykwarycznego pod kątem pozyskiwania obiektów do kolekcji sztuki secesji, art déco i designu powojennego,

  • dobry warsztat historyka sztuki (m.in. umiejętność opracowywania kart naukowych obiektów),
  • komunikatywność w kontaktach z oferentami, kolekcjonerami sztuki,
  • dobra znajomość języka angielskiego, wskazana znajomość innych europejskich języków obcych (francuski, niemiecki),
  • odpowiedzialny stosunek do dokumentacji dotyczącej zbiorów,
  • kultura osobista, umiejętność pracy w stresie,
  • wielozadaniowość,
  • znajomość pakietu MS Office w tym bardzo dobry poziom MS Word,
  • dobra organizacja pracy własnej,
  • umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury,
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,
  • możliwość samorozwoju,
  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych

Oferty należy składać do końca marca 2022 osobiście w Sekretariacie Muzeum lub korespondencyjnie: Muzeum Mazowieckie w Płocku, ul. Tumska 8, 09-402 Płock.

Nabór odbędzie się w drodze rozmowy kwalifikacyjnej po uprzedniej analizie i weryfikacji złożonych aplikacji.

O terminie rozmowy kwalifikacyjnej powiadomimy wybrane osoby.