Jest grant dla muzeum z Funduszy norweskich

Archiwalna czarno-biała fotografia uśmiechniętej, patrzącej się na siebie pary starszych ludzi. To Franciszka i Stefan Themersonowie. Stefan pali fajkę i kładzie dłoń na ramieniu Franciszki. Za nimi na ścianie pomieszczenia wisi mapa.

Muzeum Mazowieckie w Płocku dostało grant z Fundusze norweskie i EOG na realizację projektu poświęconego Franciszce i Stefanowi Themersonom.

Projekt nazywa się „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim”. Zrealizujemy go wspólnie z Kunstbanken – centrum sztuki współczesnej z norweskiej miejscowości Hammar.

„Opowieści” będą miały rozmach! W planach znalazły się m.in. festiwal performance, wystawy, w tym zapowiadająca się niezwykle ciekawie wystawa norweskiego wzornictwa, instalacje video, warsztaty. Wszystko będzie nawiązywało do twórczości Themersonów, do ich przywiązania do postrzegania sztuki jako środka do zrozumienia rzeczywistości.

Zaczynamy w przyszłym roku, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Bądźcie z nami!