Jarmark Tumski i wystawa wiecznych piór

Wieczne pióro w wyściełanym białym materiałem pudełku. Pióro jest czarne, na czarnej emalii jest metalowa ażurowa warstwa układająca się w półokręgi.

Wieczne pióra bursztynu, srebra, ze złotymi stalówkami, rzeźbione, emaliowane i malowane, poświęcone największym Polakom i najważniejszym wydarzeniom historycznym. A do tego – piękny zbiór bogato zdobionych kałamarzy. To właśnie Wystawa „Wieczne Pióra – Historia – Dzieła Sztuki – Pamięć Faktów i Ludzi” | XV Jarmark Tumski przygotowana we współpracy z Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów w ramach rozpoczynającego się już niedługo XV Jarmark Tumski
Wystawę można już oglądać przy ul. Tumskiej 8, serdecznie zapraszamy, wstęp jest darmowy!

XV Jarmark Tumski organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie potrwa w tym roku od 2 do 4 czerwca. Muzeum w jego ramach zaprasza m.in. na warsztaty rękodzieła organizowane na Starym Rynku, do Strefy Dziecięcej z mobilnym planetarium (2023 to rok Mikołaja Kopernika!) także na Starym Rynku. 2 czerwca o godz. 14.40 przy ul. Kolegialnej 6 odbędą się warsztaty kaligrafii i pisania gęsim piórem (skoro mamy u siebie wystawę wiecznych piór:)). A 3 czerwca o godz. 14.30 w auli muzeum przy ul. Kolegialnej 6 obejrzymy sobie wspólnie film o muzeum.

Uwaga – w te dni muzeum pracuje w innych godzinach:

Secesja, Tumska 8

Art deco, Kolegialna 6

Spichlerz, Kazimierza Wielkiego 11 b

Muzeum Żydów Mazowieckich, Kwiatka 7

2 i 3 czerwca od godz. 10.00 do 19.00. 4 czerwca godz. 11.00 – 17.00
Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim i Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie

2,3 i 4 czerwca – godz. 10.00 – 17.00

Fot. Tomasz Topczewski

Udostępnij: