Jarmark Tumski i Dni Historii Płocka

XIV Jarmark Tumski trwał w Płocku od 3 do 5 maja. Przez trzy dni płocka starówka mieniła się kolorami towarów oferowanych na straganach, rozbrzmiewała gwarem kupujących, pachniał swojskim chlebem i konfiturami.

Muzeum Mazowieckie w Płocku wspiera Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki jako współorganizator Jarmarku od jego pierwszej edycji! W tym roku przygotowaliśmy dla gości tej imprezy masę atrakcji. Na naszym straganie, prócz muzealnych wydawnictw i pamiątek oferowaliśmy premierowe wydanie naszej książeczki dla dzieci „Opowiastki o przygodzie małej sówki w płockim grodzie”.

W Strefie dla Dzieci na Starym Rynku wszystko odbywało się pod znakiem nauki – chemii i fizyki. Doświadczenia, eksperymenty i wspólną zabawę proponowały małym naukowcom zaproszone przez nas Centrum Nauki Kopernik. Zakątek Odkrywców i Academia Robotica.

Jarmark Tumski odbywał się równolegle z Dniami Historii Płocka. W ramach dni poświęconych historii naszego miasta zorganizowaliśmy specjalne darmowe zwiedzania wystaw „X wieków Płocka” i „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco”. Opowieści o początkach Płocka i tajemnicach salonu Edmunda Brzozowskiego przyciągnęły wielu chętnych.

Obejrzyjcie naszą fotograficzną relację z tych trzech gorących dni!