Warsztaty dla dzieci

Zapisy na zajęcia odbywające się w Kamienicy secesyjnej (ul. Tumska 8)

Numer telefonu: (24) 364 70 83 lub (24) 364 70 72
Koszt lekcji 100 zł

Zapisy na zajęcia odbywające się w Spichlerzu (ul. Kazimierza Wielkiego 11b).

Numer telefonu: (24) 262 25 95 lub (24) 262 48 69
Koszt lekcji 100 zł

Warsztaty dla dzieci

Lista zajęć

Kamienica secesyjna

Grajmy w kolory

Opowieść połączona z warsztatem: kolor w malarstwie i w życiu. Co wyraża, czy może sprawić, że jesteśmy smutni albo weseli? Warsztat obejmuje wykonanie pracy plastycznej.

Kamienica secesyjna

Palce czy pędzel? Czym malowali jaskiniowcy

Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak rozwijało się pismo- od malarstwa jaskiniowego i przedstawień zwierząt oraz ludzi, poprzez runy, alfabet morse’a aż do emoji. Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach na których będą malować swoje dzieła jak prehistoryczni artyści- rękoma!

Kamienica secesyjna

Jak zostać średniowiecznym skrybą?

Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak pracowali średniowieczni skrybowie oraz czego używali wytwarzając swoje piękne księgi. Dowiedzą się jakich kolorów używali mnisi oraz czym różni się stanowisko iluminatora od miniaturzysty. Na warsztatach dzieci będą mogły nauczyć się pisania gęsim piórem.

Kamienica secesyjna

Pióro, kałamarz, papier

Pergamin… kałamarz… inkaust – to pojęcia coraz bardziej abstrakcyjne dla dzieci. Lekcja połączona z warsztatem pisania gęsim piórem przybliży uczniom sposób, w jaki dawniej powstawały dokumenty. Materiałami pomocniczymi będą podstawowe przybory pisarskie używane w czasach średniowiecza.

Kamienica secesyjna

Jak król Kazimierz zamek i mury w Płocku budował

Opowieść o czasach króla Kazimierza III Wielkiego i o tym jak doszło w Płocku do budowy zamku i murów obronnych, połączona z warsztatami na których wspólnie będziemy lepić zamki inspirowane opowieścią o płockich fortyfikacjach.

Kamienica secesyjna

Kto ty jesteś?

Na zajęciach dzieci dowiedzą się czym jest godło, hymn i jaka flaga reprezentuje nasz kraj. Poznają znanych Polaków, dzięki którym możemy mówić o niepodległości oraz poznają najważniejsze osoby w Państwie. Dodatkowo uczniowie wykonywanie godła Polski wraz z krótką prezentacją.

Spichlerz

Palma wielkanocna

Podczas zajęć zostaną wykonane tradycyjne palmy z Mazowsza Płockiego.

Spichlerz

Choinkowe ozdoby z opłatka – „światy”

Geneza i symbolika opłatka, różne formy ozdób opłatkowych, znaczenie w kulturze ludowej.