Doskonałe, choć niedoskonałe. Wystawa zdjęć Tomasza Gudzowatego już otwarta!

Otwarcia wystawy  PROOF dokonał Tomasz Kordala zastępca dyrektora MMP wraz z Tomaszem Lewandowskim – asystentem Tomasza Gudzowatego i Jerzym Zegarlińskim – właścicielem Agencji ZEGART, dzięki któremu wystawa może być prezentowana w Płocku.

Wernisaż stał się pretekstem do rozmów i dyskusji na temat sztuki fotografowania, kulisów pracy fotografa oraz technik wykonywania zdjęć. Był to pretekst znakomity, także z racji charakteru prezentowanych na wystawie prac. Warto bowiem przypomnieć, że owe proofy to zdjęcia niedoskonałe, nie będące produktem finalnym,a jedynie pomocniczym, z pełną premedytacją wybrane przez artystę na wystawę. Od Tomasza Lewandowskiego poza fachowymi uwagami  można było usłyszeć wiele ciekawych opowieści o bohaterach zdjęć i okolicznościach ich powstawania, które wiązały się zazwyczaj z mozolnymi przygotowaniami: rozpoznaniem i zaznajomieniem się z konkretną grupą ludzi, zdobyciem ich zaufania i stworzeniem warunków do powstania jedynego w swoim rodzaju ujęcia.

Wszyscy obecni na wernisażu z prawdziwą przyjemnością wysłuchali muzyki w wykonaniu wiolonczelistki Katarzyny Beresińskiej.

Wystawę można oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku, przy ul. Kolegialnej 6, do 28 sierpnia.