Brązowe Krzyże Zasługi dla muzealników

Ośmioosobowa grupa elegancko ubranych kobiet i mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle niebieskiej ścianki. Na piersiach mają Brązowe Krzyże Zasługi - przypięte na czerwonych taśmach brązowe odznaczenia w kształcie krzyża.

25 listopada 2022 roku w urzędzie wojewódzkim w Warszawie siedmioro naszych kolegów – muzealników odebrało z rąk wicewojewody Artura Standowicza Brązowe Krzyże Zasługi.

Odznaczenie to zostało ustanowione w 1923 r. Nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom”.

Brązowe Krzyże Zasługi odebrali:

Agnieszka Płocieniak, kustosz Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Magdalena Lica-Kaczan, kierownik Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim

Małgorzata Szadkowska, kierownik Działu Sztuki

Mariusz Kasprzak, kierownik działu ewidencji i dokumentacji naukowej zbiorów

Zbigniew Miecznikowski, kierownik działu archeologii

Rafał Kowalski, p.o. kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich

Grzegorz Piaskowski, kierownik działu etnograficznego.

Gratulujemy!!